Zavřít reklamu

Pokud používáte cloudové úložiště Disk Google, určitě jste se setkali se sdílenými soubory od lidí, které neznáte. Nezřídka jde o podvody různého druhu. Americký technologický gigant nyní tento nepříjemný problém konečně řeší, a to prostřednictvím spamové složky.

Nyní na Disku Google konečně existuje adresář pro spam, který tento „odpad“ zachytí. Google novou funkci oznámil v tichosti prostřednictvím blogového příspěvku během vývojářské konference Google I/O 2023, která proběhla minulý týden.

Složka pro spam na Disku Google funguje v podstatě stejně jako ta, kterou najdete v Gmailu. Preventivně zachycuje nevyžádaný sdílený spam skenováním informací obklopujících daného uživatele a sdíleného obsahu. Pokud najdete sdílený spam, který algoritmus Googlu opomněl, můžete jej jednoduše přetáhnout do příslušné složky. Jako obvykle to algoritmu pomůže zjistit, co je spam a co není.

Po přesunutí „odpadu“ do spamové složky tam zůstane 30 dní. Poté jej Disk Google trvale vyčistí. Složku můžete samozřejmě kdykoli vyčistit ručně. Google dodal, že novou funkci začne do Disku zavádět od 24. května. K většině uživatelů by se měla dostat do konce měsíce či nejpozději začátkem toho příštího.

Dnes nejčtenější

.