Zavřít reklamu

Telefony Samsungu nabízejí kreativní způsoby focení především díky variabilitě svých fotoaparátů, ale také mnohým funkcím. Samozřejmě pak zvládají i takové sériové focení, stejně jako umí vytvořit animovaný GIF. Jak vytvořit GIF na Samsungu je tedy poměrně jednoduché. 

Jak pořídit sériovou fotografii 

Ve výchozím nastavení vašeho telefonu Galaxy vám v aplikaci Fotoaparát stačí jen a pouze stisknout spoušť fotoaparátu, držet ji a potáhnout směrem dolů v rozhraní na výšku nebo doprava či doleva, pokud máte rozhraní na šířku. Výsledek se vám pak do galerie ukládá jako sekvence, ze které můžete použít jednotlivé snímky.

Jak vytvořit GIF na Samsungu 

Funkci sériového snímání můžete ale zaměnit za automatickou tvorbu GIF animace. K tomu otevřete aplikaci Fotoaparát a vlevo nahoře klepněte na Nastavení. V sekci Obrázky pak vyberte volbu Potažením tlačítka Spoušť. Zde už jen vyberte nabídku Vytvořit GIF.

S tímto nastavením nyní potažením tlačítka spouště směrem dolů začnete vytvářet GIF animaci. Číslo na spoušti vás poté informuje o tom, kolik snímků bude GIF mít. Po ukončení snímání najdete výsledek v Galerii, kde bude v rozlišení 480 x 640 pixelů a patřičně komprimován tak, aby byl datově co nejméně náročný. Měli byste jej tak mít možnost pohodlně sdílet, kde tak uznáte za vhodné.

Jak exportovat GIF ze sekvence 

Pokud už jste nějakou sekvenci vytvořili a chcete z ní udělat GIF, můžete. Otevřete si ji k tomu v Galerii, klepněte na nabídku tří teček a vyberte GIF. Po převodu můžete sekvenci ještě oříznout a jinak upravit. Dáte-li vpravo nahoře Uložit, tak ji vyexportujete. Takto vytvořené sekvence jsou ale datově náročnější, a to obvykle z důvodu více pořízených fotografií, i když se také komprimují a upraví na výsledné rozlišení 480 x 640 pixelů.

Dnes nejčtenější

.