Zavřít reklamu

Asi se shodneme na tom, že jsou telefony Samsungu velice univerzální stroje, které nabízejí všechno, co by vás jen mohlo napadnout. Máme tím na mysli funkce s přidanou hodnotou, jako je zabezpečení ale i bezpečnost. Právě toho druhého se týká i tato funkce nouzových situací. 

Telefony Galaxy vás totiž umí upozornit na blížící se zemětřesení. V tuzemsku máme to štěstí, že na ně netrpíme, ale když vycestujete, může vám přijít skutečně vhod, protože je to zrovna ta funkce, která dokáže zachránit životy. Samozřejmě ale doufáme, že se upozornění na zemětřesení na displeji vašeho telefonu nikdy neuvidíte.

Jak zobrazit Varování před zemětřesením 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Zvolte Bezpečnost a nouzové situace. 
  • Klepněte na Varování před zemětřesením. 

Volba Varování před zemětřesením je standardně zapnutá, takže s ní nic dělat vlastně ani nemusíte. Zajímavé je však to, jak takové varování vlastně vypadá, což se hodí vědět proto, abyste se pak popřípadě v případě nouze ještě nedivili, co vám váš telefon ukazuje. K tomu sjeďte úplně dolů a klepněte na Zobrazit ukázku. Připravte se nejen na vizuál s instrukcemi, co máte dělat, ale i velice hlasité zvukové signály. Toto upozornění zároveň informuje o odhadované síle zemětřesení a vzdálenosti epicentra od vaší aktuální polohy.

Nabídka Varování před zemětřesením ještě popisuje, že jste jí informováni o blízkých zemětřeseních o síle nad 4,5 stupně. Službu pak zajišťuje služba ShakeAlert a samotný Android. Pro více informací můžete dole klepnout na volbu Seznamte se s tipy pro vyšší bezpečnost při zemětřesení, což váš odkáže na web. 

Dnes nejčtenější

.