Zavřít reklamu

Fotoaparáty našich smartphonů toho dokáží čím dál více. Řada z nás fotí při všech možných příležitostech a na každém kroku, někteří své fotky různými způsoby upravují a rádi je sdílí se svými známými, přáteli a rodinou. Nejen při posílání fotek ale může vyvstat problém, když je potřeba zmenšit velikost fotek. Naštěstí existuje spousta snadných způsobů, jak zmenšit fotku na Androidu i na webu.

Jak zmenšit velikost fotky je otázka, kterou si občas klade každý, ať už v souvislosti s odesíláním fotografií e-mailem, nebo v rámci snahy ušetřit úložiště na telefonu, v počítači či v cloudu. Na následujících řádcích si ukážeme, jak zmenšit fotku na Androidu i jak zmenšit fotku na webu.

Jak zmenšit velikost fotky na Androidu

Pokud chcete zmenšit velikost fotky na telefonu s Androidem, můžete využít služeb některé z aplikací třetích stran. Skvělému hodnocení se těší například Photo & Picture Resizer, Resize Me, Pixlr nebo třeba Photo Resizer. Aplikace třetích stran nabízí výhodu v podobě dalších funkcí pro úpravu a vylepšení vašich fotek.

Jak zmenšit fotku na webu

Ke zmenšení fotografií můžete využít také řadu nástrojů, které jsou k dispozici v rozhraní webového prohlížeče. Jakmile úspěšně přenesete fotky z vašeho Androidu do PC, můžete je začít pohodlně upravovat. Většina online nástrojů nabízí možnost hromadných úprav fotek, což vám ušetří spoustu času a práce. Způsob používání se u každého z těchto nástrojů liší, ve většině případů se ale naštěstí nejedná o nic složitého – stačí postupovat podle pokynů na obrazovce. Mezi oblíbené online nástroje pro zmenšení velikosti fotky na webu patří třeba Bulk Resize Photos, BeFunkyInstasize nebo Simple Image Resizer.

Zmenšení fotek s sebou může nést nepříjemné „vedlejší účinky“ v podobě ztráty kvality. Pokud si chcete pojistit, že tato ztráta kvality – která je bohužel v tomto případě nevyhnutelná – bude minimální, můžete si v řadě online nástrojů přizpůsobit příslušné parametry. Funkci takzvané chytré komprese nabízí třeba populární nástroj TinyJPG.

Dnes nejčtenější

.