Zavřít reklamu

Aplikace Fotky Google slouží jako vynikající galerie pro vaše fotografie, obrázky a videa. Nejen, že s ní získáte i cloudové úložiště, ale aplikace také obsahuje sadu skvělých nástrojů pro úpravy vizuálního záznamu. Zde je návod, jak vytvořit jednoduché koláže ve Fotkách Google.

Postup, jak koláž vytvořit, je prakticky totožný napříč zařízeními i systémy, tedy Androidem a iOS. Liší se ale možnostmi, kdy vám nabídne jen rozložení mřížky, nebo k tomu přidá i nějaké ty líbivé rámečky – to zejména na Google Pixelech s předplatným Google One. I pokud jde ale jen o prostou koláž, můžete najít mnoho způsobu pro její uplatnění.

Jak vytvořit koláž ve Fotkách Google 

Aplikaci Fotky Google si můžete zdarma nainstalovat zde. Samozřejmě je nutné se do ní přihlásit a mít v ní nějaký obsah. Pokud jste ale aplikaci dosud nepoužívali, zobrazí vám i fotografie z vaší používané galerie. 

  • Otevřete aplikaci Fotky Google. 
  • Dlouhým podržením vyberte fotografii a pak klepáním další. 
  • Následně klepněte vpravo nahoře na ikonu Plus. 
  • Zde vyberte Koláž. 

Aplikace vám nabídne několik rozvržení podle toho, kolik fotografií jste vybrali. Dlouhým podržením fotografie je můžete mezi okny přesouvat, gesty sevření a rozevření prstů pak přibližovat nebo oddalovat. Když následně klepnete na Uložit, výsledek se uloží do vaší galerie, všechny použité fotografie zůstanou nedotčeny.

TIP: Rádi byste si koláží z vašich fotek vyzdobili stěny? Stačí si ji nechat vytisknout jako fotoplakát o roměru 50 × 70 cm a může vám dělat radost každý den.

Dnes nejčtenější

.