Zavřít reklamu

Galaxy Watch4 a Galaxy Watch5 jsou jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu, a to mimo jiné proto, že používají nový snímač BioActive, který společnost Samsung navrhla tak, aby snímal životní funkce a údaje o kondici přesněji než cokoli jiného. Kromě toho mají ale i jednodušší senzory, které najdete i v mobilních zařízeních, jako jsou smartphony. Na mysli máme zejména gyroskop, který vám otevírá skutečně zajímavé možnosti a případy použití hodinek. 

Gyroskop je malý snímač, který detekuje pohyby hodinek. A pokud jde o řadu Galaxy Watch, uživatelé mohou tento senzor využít k nastavení gesta rychlého spuštění. To umožňuje spustit aplikaci, zapnout funkci svítilny nebo otevřít seznam typů cvičení, aniž byste se dotkli displeje nebo stiskli nějaké tlačítko.

Jak aktivovat ovládání gesty v Galaxy Watch 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Zvolte Rozšířené funkce. 
  • Vyberte možnost Rychlé spuštění. 
  • Zapněte funkci přepínačem. 

Nyní máte funkci sice aktivovanou, ještě jí ale musíte přiřadit, co má vlastně dělat. K tomu klepněte na nabídku Vyberte možnost. Zde už se vám zobrazí dlouhý seznam všeho, co hodinky umí. Můžete tedy otevřít poslední aplikace, otevřít seznam typů cvičení a následně z nich vybrat, nebo klidně přidat připomenutí či spustit libovolnou aplikaci.

A jak tak vlastně uděláte? Funkce Rychlé spuštění v Galaxy Watch funguje tak, že po prvních 5 sekund po zapnutí obrazovky sevřete ruku v pěst a potom dvakrát ohnete ruku v zápěstí dolu a nahoru, jako byste pěstí přikyvovali. Následně se aktivuje vybraná funkce.

Samsung Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.