Zavřít reklamu

Když vám telefon upadne a rozbije se třeba jeho displej, je to samozřejmě nepříjemné, jde to ale řešit. Pokud vám však telefon upadne tak, že o tom nevíte, a ztratíte jej, je to o to palčivější problém. To samé platí v případě krádeže. Jeden kód vám ale stačí k tomu, aby nikdo nemohl zneužít vaše data. 

IMEI je zkratka z anglického termínu International Mobile Equipment Identity. Jde o unikátní číslo přidělené výrobcem mobilnímu telefonu, a každý mobilní telefon jej má unikátní. I když bychom měli mít všichni své mobilní přístroje patřičně chráněné kódem, otiskem prstu či skenem obličeje, ne všichni tak skutečně mají. Ne všichni také využívají vestavěné funkce zabezpečení a vzdáleného hledání zařízení.

Pokud jste tedy své zařízení ztratili nebo vám bylo odcizeno, tak ať už jej zamčené máte, nebo ne, je samozřejmě vhodné nahlásit ztrátu/krádež na policii. Smartphony už dávno neobsahují jen adresář kontaktů, je v nich ale velké množství dat, které může správná jistá osoba vhodně použít ke svému prospěchu, a to nechcete. I když se vám tedy telefon pravděpodobně nevrátí, můžete zamezit jeho prodeji a samozřejmě i zneužití obsažených dat.

Jeden kód vládne všem 

Právě policie ale bude potřebovat ono IMEI (a následně i doklad o koupi). Máte několik možností, jak ho najít. Někdy je na samotném telefonu, obvykle i na balení. Je vhodné tedy nechtěným situacím předcházet a IMEI si poznamenat, ideálně třeba uložit na cloud, abyste se k němu mohli dostat odkudkoli a kdykoli, takže i když nebudete mít telefon u sebe, protože vám k tomu bude stačit jiné zařízení (hodí se tam naskenovat právě i faktura).

IMEI

IMEI ale nemusíte nikde složitě hledat. Stačí, když půjdete do aplikace Telefon, kde zadáte kód *#06#. Nemusíte ho ničím potvrzovat, protože se vám automaticky zobrazí stránka s patřičnými informacemi. Z té si stačí udělat screenshot a ten poté uložit. Budeme doufat, že toto nikdy potřebovat nebudete, ale kdyby náhodou, vždy je lepší být připravení. Případný zloděj pak bude mít zablokovaný telefon, který nebude moci prodat a ani z něho použít vaše data. Tento postup je poplatný nejen telefonům Galaxy Samsungu, ale i jiným modelům jiných výrobců.

Dnes nejčtenější

.