Zavřít reklamu

Úvodní Keynote ke Google I/O byla jedna z těch nejdůležitějších z celého roku. Určuje totiž technologický i technický směr společnosti a jejích systémů a softwarového řešení. Máme pro vás několik čísel, a mnohdy i úsměvných, které zde byly řešeny. 

Bard ve 180 zemích 

Google oznámil, že ruší čekací listinu na Barda a otevírá jej celosvětově, což řečí čísel znamená pro 180 zemí. Přidává také dva nové jazyky, a to japonštinu a korejštinu. Brzy má přibýt dalších 40 jazyků včetně češtiny. V souvislosti s tím také Google nabídl 20 programovacích jazyků, se kterými může jeho umělá inteligence pracovat.

12 miliard vizuálních vyhledávání měsíčně 

Společnost také uvedla, že díky aplikaci Lens provedou její uživatelé každý měsíc neuvěřitelných 12 miliard vyhledávání pomocí vizuálního obsahu. Samotná platforma Google Lens bude také brzy integrována s aplikací Barda.

Kolikrát padlo označení AI? 

Na konferenci se logicky nejvíce mluvilo o umělé inteligenci, přičemž v každém segmentu Keynote se probírala práce společnosti na AI. Jediné, co se možná říkalo stejně často jako AI, je „zodpovědnost“, protože Google ji vyzdvihoval v oblasti umělé inteligence a zejména generativní AI. Spočítáte, kolikrát CEO Googlu Sundar Pichai zmíněné AI vyslovil? A to ve videu nejsou obsaženi všichni ostatní řečníci.

RCS používá 800 milionů lidí 

Iniciativa společnosti Google zaměřená na rozšíření služby RCS v systému Android funguje, protože jeho náhradu SMS používá více než 800 milionů uživatelů. Jedná se o měsíčně aktivní uživatele a Google tvrdí, že do konce roku 2023 bude RCS používat jedna miliarda lidí. Google si samozřejmě nemohl nechat ujít příležitost „povzbudit“ k přijetí RCS i Apple, který jej tvrdošíjně odmítá. Místo toho si prý máte koupit iPhone.

100 miliard zablokovaných spamů 

Společnost Google uvádí, že díky funkci Call Screen a podobným funkcím v systému Android bylo jen za poslední rok zablokováno neuvěřitelných 100 miliard nevyžádaných zpráv a telefonních hovorů.

50 aplikací Google pro tablety 

Díky novému tlaku na tablety se systémem Android a debutu Pixel Tabletu se Google konečně zaměřuje i na vylepšování svých aplikací pro tablety. To zahrnuje i potvrzení, že 50 aplikací společnosti bylo aktualizováno pro lepší práci na velkých úhlopříčkách. Loni to bylo jen 20 aplikací. Z tohoto samozřejmě budou profitovat i majitelé tabletů Galaxy Tab.

5x více hodinek se systémem Wear OS 

Jistě se o to zasloužily i Pixel Watch, ale i tak toto číslo roste možná pomaleji, než by si mnozí přáli. Wear OS 3 zařízení je podle Googlu nyní na světě od roku svého debutu 5x tolik. Loni to bylo 3x tolik. Je to ale logické, protože zejména Samsung už zde má dvě generace hodinek s tímto systémem a na léto chystá třetí.

300 sluchátek, 3 miliardy zařízení a 3 000 aplikací 

Společnost také potvrdila několik statistik týkajících se funkcí pro různá zařízení. V systému Android je nyní více než 300 sluchátek kompatibilních s funkcí Fast Pair. Funkci Nearby Share v systému Android podporují už téměř 3 miliardy zařízení a více než 3 000 aplikací nyní podporuje službu Google Cast.

Dnes nejčtenější

.