Zavřít reklamu

Android se brzy stane páteří nové sítě, která dokáže najít chytré lokátory a zařízení pomocí miliard smartphonů v okolí. Na stejném principu fungují služby Samsungu SmartThings Find a Apple Find My.

Síť Find My Device, kterou Google představil na ve středu proběhlé vývojářské konferenci Google I/O 2023, staví na stávající androidové aplikaci stejného jména. Tato téměř 10 let stará aplikace pomáhá uživatelům najít ztracené smartphony, chytré hodinky a v posledních letech i sluchátka. Nová verze aplikace bude fungovat s lokátory a vybranými sluchátky, aby mohla dělat více než jen zaznamenávat poslední známou polohu. Pomocí androidových telefonů v okolí bude moci hlásit poslední známou polohu téměř v reálném čase, aby pomohla vystopovat ztracená zařízení po celém světě.

Google uvedl, že nová síť bude fungovat se stávajícími sluchátky Pixel Buds a že prostřednictvím softwarových aktualizací bude také fungovat se sluchátky od společností Sony a JBL. Jelikož Google na rozdíl od Samsungu nebo Applu nenabízí vlastní chytré lokátory, uživatelé Androidu budou moci používat nové lokátory populárních značek, jako je Chipolo, Tile a Pebblebee.

Konkrétně se jedná o tyto lokátory:

  • Chipolo: Chipolo One Point, Chipolo Card Point
  • Pebblebee: Pebblebee Tag, Pebblebee Card, Pebblebee Clip

Zmíněné lokátory nejsou mezi sebou vzájemně kompatibilní. Fungují pouze se sítí Find My Device a aplikací výrobce. Pokud jde o společnost Tile, ta své nové lokátory, které budou s novou sítí fungovat, zatím nepředstavila.

Dnes nejčtenější

.