Zavřít reklamu

Minulý týden proniklo do éteru pouzdro pro chystaný skládací smartphone Samsungu Galaxy Z Flip5. Potvrzovalo, že telefon bude disponovat výrazně větším vnějším displejem. Nyní uniklo pouzdro pro další chystanou skládačku korejského obra Galaxy Z Fold5. Naznačuje, že Samsung u novinky chystá změnu v oblasti fotoaparátu.

V podstatě jedinou znatelnou změnou, kterou fotografie průhledného pouzdra pro Galaxy Z Fold5 zveřejněné legendárním leakerem Ice universe odkrývají, je přesunutí výřezu pro LED blesk ze spodní části fotomodulu k pravé straně horního objektivu. To může jasně značit změnu designu celého modulu fotoaparátů po vzoru řady Galaxy S23, kde v případě Galaxy S23 i většího Galaxy S23+ najdete LED právě na stejném místě, jako je tomu u tohoto pouzdra. Fold5 by tak mohl mít stejně jako zmíněné telefony jen vystouplé jednotlivé objektivy.

Jinak by sice měl mít Galaxy Z Fold5 na základě těchto snímků prakticky stejný design jako jeho předchůdce, na rozdíl od něj však bude podle všeho disponovat novým designem pantu. Ten by měl zajistit, že telefon bude možné sklopit dokonale naplocho (tj. mezi jeho dvěma polovinami by neměla být mezera). Díky němu by také neměl mít ohebný displej tak viditelnou rýhu. A konečně, měl by též přispět k tenčímu profilu zařízení.

Podle novějších neoficiálních zpráv Samsung své příští ohebné telefony představí již v červenci místo obvyklého srpna.

Skládačky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.