Zavřít reklamu

V roce 2019 Google pro Android oznámil program Project Mainline. Jde o projekt, který si klade za cíl oddělit klíčové komponenty Androidu od samotného operačního systému. Tento přístup Googlu umožňuje nabízet aktualizace těchto komponent přímo prostřednictvím obchodu Google Play. To znamená, že pokud Google vydá aktualizaci klíčové součásti Androidu, uživatelé nemusejí čekat, až ji výrobce jejich telefonu zahrne do příštího OTA updatu. Mohou ji získat ve stejný den, kdy Google takovou aktualizaci vydá.

Google dosud od Androidu oddělil řadu klíčových součástí, včetně Wi-Fi, Bluetooth a UWB. Nyní zaujímá stejný přístup v případě NFC. Zdrojový kód projektu Android Open Source Project, který objevil známý specialista na Android Mishaal Rahman, naznačuje, že Google pracuje na tom, aby se komponenta NFC stala hlavním modulem (odděleným od operačního systému). To Googlu umožní rychle vyřešit jakýkoli problém s ní tím, že nabídne její aktualizaci prostřednictvím svého obchodu.

Rahman poznamenal, že Google tuto změnu implementuje do Androidu 15 (do Androidu 14, jehož ostrou verzi má vydat v srpnu, ji prý zavést už nestihne). Pokud používáte zařízení Samsungu, můžete očekávat, že tuto změnu uvidíte na svém telefonu či tabletu Galaxy s nadstavbou One UI 7.0. Tu by korejský obr mohl vydat několik měsíců poté, co Google v létě příštího roku na telefony Pixel vypustí finální verzi Androidu 15.

Dnes nejčtenější

.