Zavřít reklamu

Samsung představil svůj první UWB čip Exynos Connect U100. Spolu s ním korejský gigant také oznámil novou značku Exynos Connect pro polovodičové čipy, které nabízejí bezdrátové připojení s krátkým dosahem, jako je UWB, Bluetooth a Wi-Fi.

Čip Exynos Connect U100 nabízí UWB konektivitu s přesností na několik centimetrů a přesnými informacemi o směru (méně než 5 stupňů). Je určen pro použití ve smartphonech, tabletech, autech a zařízeních IoT. UWB je relativně novou technologií bezdrátového připojení, jež dokáže přenášet data vysokou rychlostí pomocí širokého frekvenčního spektra a krátkých vzdáleností. Díky své schopnosti poskytovat informace o směru se stále častěji používá pro připojení k digitálním klíčům a chytrým lokátorům. Použít jej lze také pro mobilní platby, chytré domácnosti a chytré továrny.

Nový UWB čip Samsungu může být užitečný při sledování polohy v náročných vnitřních prostředích, jako jsou nákupní centra, kde není dostupné GPS. Může rovněž pomoci zlepšit přesnost aplikací pro virtuální a rozšířenou realitu. Obsahuje RF (Radio Frequency), základní pásmo, zabudovanou flash paměť a správu napájení. Bude pravděpodobně použit v budoucích smartphonech, tabletech, chytrých lokátorech a dalších produktech internetu věcí. Aby jej Samsung ochránil před hackery, vybavil jej funkcí STS (Scrambled Timestamp Function) a bezpečným hardwarovým šifrovacím enginem.

Čip byl certifikován organizací FiRa Consortium, která kontroluje interoperabilitu UWB zařízení. Kromě toho má certifikaci CCC (Car Connectivity Consortium) Digital Key Release 3.0, což umožňuje jeho použití jako digitálního klíče od auta u kompatibilních připojených vozidel. Lze očekávat, že Samsung jej použije v budoucích telefonech Galaxy a chytrých lokátorech.

Dnes nejčtenější

.