Zavřít reklamu

Zařízení Samsungu, která dostanou aktualizaci s nadstavbou One UI 6.0, se mohou těšit na vylepšenou paletu barev uživatelského rozhraní. V éteru se totiž objevila informace, která naznačuje, že Google u Androidu 14, z něhož bude One UI 6.0 vycházet, vylepší barevné možnosti svého designového jazyka Material You.

Google minulý týden zveřejnil na Twitteru krátkou upoutávku na nové barevné možnosti designového jazyka Material You. Jde o další evoluci jeho funkce barevné palety. Interně má tato nová barevná paleta v Androidu 14 nést název Fidelity. Jak název napovídá, Google chce, aby barevná paleta v příští verzi jeho systému věrněji odrážela tapetu uživatele a používala přitom lepší a někdy i sytější barvy a vyšší kontrast.

I když nová barevná paleta v betaverzích Androidu 14 zatím neexistuje, web 9to5Google zjistil, že tento nový styl je částečně dostupný v opensourcovém kódu Googlu. Ale jen čas ukáže, zda bude či nebude název Material You nahrazen slovem Fidelity, nebo americký technologický gigant tyto názvy sloučí a výsledkem bude „Material You Fidelity“. V jádru je nový barevný styl Fidelity podobný barevné paletě Material You. Umožňuje uživatelům nastavit barvy uživatelského rozhraní, které odpovídají jejich tapetám. S barvami však zachází jinak.

Jak ukazují webem zveřejněné snímky, styl Fidelity se více opírá o barevné kontrasty a živé barvy. Material You tlumí původní červenou barvu, zatímco Fidelity přesně přidává zvolenou červenou barvu k dalším prvkům uživatelského rozhraní, jako je tlačítko pro výběr barvy v pravém dolním rohu.

Vzhledem k tomu, že funkce barevné palety v nadstavbě One UI je založena na stylu barev Material You, je velmi pravděpodobné, že One UI 6.0 bude využívat styl Fidelity. Příští verze nadstavby by mohla uživatelům zařízení Galaxy dát ještě větší kontrolu nad tím, jak jejich uživatelské rozhraní podle jejich tapety vypadá. Samsung by měl nadstavbu One UI 6.0 na podporovaná zařízení začít vydávat někdy na podzim. Ještě předtím (pravděpodobně v srpnu) pro ni otevře beta program.

Dnes nejčtenější

.