Zavřít reklamu

I když jednou z velkých novinek středeční vývojářské konference Google I/O byl hodinkový systém Wear OS 4, do doby jeho vydání můžete očekávat několik aktualizací, zejména těch souvisejících s dlaždicemi. O co konkrétně jde?

Verze 1.2 knihovny Jetpack Tiles umožňuje vývojářům přidávat do dlaždic animace. Konkrétně se jedná o tyto dva typy animací:

  • Animace typu doplnění, které „vytvářejí plynulé přechody při změnách části vašeho rozvržení“, jako je kruh cíle/stavu, který často používají fitness aplikace.
  • Přechodové animace, které „animují nové nebo mizející prvky z dlaždice“, jako když se například aktualizuje předpověď počasí.

Tato nová knihovna navíc umožňuje dlaždicím používat zdroje dat platformy, jako je srdeční frekvence, počet kroků nebo čas, aby se aktualizovaly jednou za sekundu.

Vedle toho Google oznámil, že kromě Gmailu a Kalendáře pro Wear OS, kteréžto aplikace na hodinky s tímto systémem dorazí později v tomto roce, můžeme očekávat nové dlaždice pro Spotify, které uživatelům umožní sledovat a spouštět poslední epizody podcastů, často přehrávaná alba a dostat se k nové funkci „osobního dýdžeje“ Spotify DJ. Několik nových dlaždic nabízí také betaverze WhatsAppu a jednu novou populární fitness aplikace Peloton. Ta konkrétně nabízí další dlaždici pro „sledování vaší série cvičení“.

Dnes nejčtenější

.