Zavřít reklamu

Včera se konala vývojářská konference Googlu Google I/O 2023, na které americký technologický obr oznámil řadu novinek, zejména těch týkajících se umělé inteligence. Jednou z nich je integrace AI do jeho vyhledávače a platforma pro testování AI s názvem Google Labs.

Google ústy své viceprezidentky pro inženýrství Cathy Edwardsové na konferenci Google I/O 2023 oznámil, že integruje umělou inteligenci do svého vyhledávače. Uvedl příklad rodiny, která se rozhoduje mezi prázdninovými destinacemi, v kterémžto případě by vyhledávač Googlu shromáždil veškeré informace, které dokáže shromáždit, a shrnul výhody a nevýhody každého místa.

Uživatelé budou poté mít možnost „položit následnou otázku“ nebo klepnout na navrhované otázky. Položením těchto otázek se uživatel přesune do nového konverzačního režimu. Vše můžete vidět ve videu výše.

Umělá inteligence se samozřejmě nebude omezovat jen na dovolenkové destinace – podle Edwardsové může například zúžit výběr pro někoho, kdo si chce koupit kolo na dojíždění. „Vyjede“ mu nabídky, recenze a blogové příspěvky, aby měl co nejvíce informací. Přepracovaný vyhledávač si také bude pamatovat předchozí vyhledávání, takže pokud se uživatel trochu odchýlí od výchozího bodu, AI bude stále moci sledovat jeho řetězec myšlenek.

Google kromě novinek týkajících se AI také představil související platformu s názvem Labs. Jde o jakýsi centrální uzel, který nabízí odkazy na nejrůznější služby společnosti, na nichž testuje umělou inteligenci. Do testování se mohou zapojit i uživatelé, v tuto chvíli je však tato možnost vyhrazena jen pro ty, kteří žijí v USA. Mohou se mimo jiné přihlásit k testování vylepšeného vyhledávače.

Dnes nejčtenější

.