Zavřít reklamu

Google poprvé představil funkci Fast Pair pro smartphony s Androidem 6 a vyšším v roce 2017. Jde o proprietární standard, který umožňuje rychlé párování Bluetooth zařízení s telefonem. Po pomalém zavádění v technologickém světě funkce v posledních několika letech zažívá svým způsobem comeback, jelikož nyní nabízí lepší kompatibilitu i rychlost.

Od roku 2020 dokáže navíc najít ztracená bezdrátová sluchátka a kontrolovat stav baterie připojených zařízení. Na letošním veletrhu CES Google oznámil, že ji zpřístupní na Chromeboocích, v televizorech s Androidem a chytrých domácích zařízeních. A nyní tak činí u hodinek se systémem Wear OS.

Novinky v aktualizacích systému Google za měsíc červen se zmiňují o tom, že na zařízeních s Wear OS je nyní přístupná funkce Fast Pair. Vzhledem k tomu, že Fast Pair synchronizuje všechna spárovaná Bluetooth sluchátka s účtem Googlu, měla by se nyní automaticky zobrazovat i na vašich hodinkách s tímto systémem. Není jasné, jestli Google proprietární standard přináší na všechna zařízení s Wear OS, nebo jen ty s Wear OS 3 (tuto verzi v současnosti používají pouze Galaxy Watch4 a Watch4 Classic).

Nicméně jakmile funkce na vaše hodinky dorazí, můžete je jednoduše spárovat se svými bezdrátovými sluchátky a během cvičení poslouchat hudbu. A pokud vaše sluchátka podporují funkci multipoint, mělo by být možné hladce přepínat mezi vaším telefonem a hodinkami.

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.