Zavřít reklamu

Google dnes na své vývojářské konferenci Google I/O formálně oznámí Android 14. Na něm bude postavena nadstavba Samsungu One UI 6.0, kterou by měl na první zařízení Galaxy začít vydávat někdy na podzim. Jak se nyní zdá, korejský obr ji už začal na několika telefonech testovat.

Známý leaker Tarun Vats si všiml prvního testovacího sestavení nadstavby One UI 6.0 na serverech Samsungu. Firmware je prý určen pro interní testování na telefonu Galaxy S23 Ultra a nese verzi S918BXXU1BWE2.

Kromě nejvyššího modelu řady Galaxy S23 korejský gigant podle zjištění webu SamMobile testuje One UI 6.0 interně i na skládacích smartphonech Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4. Jejich testovací firmware má nést verze F936BXXU2DWE1, resp. F721BXXU2DWD7.

Teoreticky by to mělo znamenat, že řada Galaxy S23 a loňské skládačky budou prvními zařízeními Galaxy, které vstoupí do betatestovacího programu One UI 6.0, a mohou být také prvními, které obdrží stabilní aktualizaci s Androidem 14/One UI 6.0. Podle neoficiálních zpráv Samsung beta program pro One UI 6.0 otevře ještě tento měsíc. Ostrou verzi nadstavby by pak mohl začít vydávat v říjnu.

Dnes nejčtenější

.