Zavřít reklamu

Na rozdíl od iOS umožňuje Android aplikacím a službám běžet na pozadí volněji. Někteří vývojáři aplikací však tato oprávnění zneužívají a nechávají své aplikace spuštěné na pozadí zbytečně, což ovlivňuje výdrž baterie a rychlost zařízení. Výrobci androidových smartphonů tomu čelí tím, že aplikace na pozadí agresivně vypínají, aby šetřili výdrž baterie svých zařízení. Android 14 slibuje, že tento problém konečně vyřeší.

Google koncem minulého týdne oznámil, že spolupracuje s výrobci androidových telefonů, aby zmírnil frustraci vývojářů aplikací, kteří dodržují pokyny pro vývoj Androidu. Android 14 zajistí, že u aplikací nebude narušena jejich funkčnost kvůli agresivnímu vypínání aplikací na pozadí. Samsung je prvním partnerem Googlu v tomto jeho úsilí. Korejský obr na svém webu pro vývojáře potvrdil, že vytvořil jednotná pravidla, která „vytvoří konzistentnější a spolehlivější uživatelskou zkušenost na zařízeních Galaxy“. Na tomto místě připomeňme, že na Androidu 14 bude postavena jeho chystaná nadstavba One UI 6.0.

Podle webu 9to5Google přináší Android 14 v tomto ohledu tyto tři zásadní změny:

  • Vývojáři musejí deklarovat typy služeb na popředí a požadovat oprávnění specifická pro daný typ, aby operační systém věděl, kdy je rozumné používat služby na popředí.
  • Aplikace musejí používat nový typ úlohy přenosu dat iniciovaný uživatelem pro úlohy iniciované uživatelem, jako jsou velká stahování a odesílání dat, aby mohly plynule pokračovat na pozadí s využitím omezení systémové služby JobScheduler.
  • Vývojáři musejí dodržovat nové zásady obchodu Google Play, aby zajistili správné používání služeb na popředí a úloh přenosu dat iniciovaných uživatelem.

Jakmile se k novým zásadám Googlu pro Android 14 připojí více výrobců smartphonů, vývojáři aplikací se nebudou muset tolik starat o to, že se jejich aplikace chovají či fungují odlišně na telefonech a tabletech různých značek. To bude skvělé pro vývojáře, značky i uživatele.

Dnes nejčtenější

.