Zavřít reklamu

V poslední době se ve virtuálních kuloárech objevují zprávy, že Samsung plánuje do své příští vlajkové řady Galaxy S vrátit čip Exynos. Podle nich má konkrétně korejský obr v plánu použít v příští „vlajce“ Galaxy S24 čipset Exynos 2400. A vypadá to, že tyto zvěsti se zakládají na pravdě. Společnost totiž při oznamování svých finančních výsledků za první kvartál letošního roku uvedla, že se své čipy do svých vlajkových lodí snaží vrátit.

Nejnovější oznámení pochází od viceprezidenta divize Samsung LSI Hyeokmana Kwona. Ten podle webu SamMobile odvolávajícího se na server ZDNET Korea konkrétně řekl, že „usilujeme o návrat Exynosu do vlajkové lodi řady Galaxy“. I když se výslovně nezmínil o Galaxy S24, všichni víme, že Samsung přináší nové čipsety do vlajkových lodí řady Galaxy S, a ne do řady Galaxy Z. Výslovně neuvedl ani Exynos 2400, avšak vzhledem k tomu, že je to jediný špičkový čip, který má korejský gigant ve vývoji, můžeme bezpečně předpokládat, že měl na mysli právě ten.

V tuto chvíli je tak prakticky potvrzeno, že se Exynos do řady Galaxy S vrací, což není dobrá zpráva pro mnoho evropských a asijských fanoušků Samsungu. Na druhou stranu se v éteru nedávno objevila informace, že Exynos 2400 by mohl používat pouze základní model Galaxy S24, zatímco modely S24+ a S24 Ultra by mohl pohánět čipset Snapdragon 8 Gen 3.

Připomeňme, že posledním vlajkovým čipem Samsungu je Exynos 2200, který byl představen začátkem loňského roku a jako první byl nasazen do řady Galaxy S22.

Řadu Galaxy S23 se Snapdragonem 8 Gen 2 koupíte např. zde

Dnes nejčtenější

.