Zavřít reklamu

Společnost Google nabízí ve svém operačním systému Android řadu skrytých funkcí. Kromě takzvaných easter eggs, specifických pro jednotlivé verze systému Android, je také možné využít vlastní kódy číselníků pro přístup k množství aplikací a nastavení, které jsou jinak pro běžné uživatele nedostupné. Některé z těchto kódů jsou univerzální, což znamená, že požadovaný výstup získáte na jakémkoli zařízení, ať už se jedná o low-cost telefon, nebo naopak o high-endový model.

Tyto takzvané skryté kódy začínají hvězdičkou, následovanou číslicemi. Kód je vždy zakončen křížkem, některé z kódů ale mohou být také zakončené hvězdičkou. Kódy fungují zcela offline. Pojďme se nyní tedy společně podívat na některé z univerzálních kódů pro Samsung, které se vám určitě mohou hodit.

Zámek displeje cover

Samsung skryté kódy

Skryté kódy Samsung slouží převážně ke zjištění nejrůznějších důležitých informací o vašem zařízení, baterii, síti, a mnoho dalšího. Zadání kódu provedete tak, že spustíte nativní aplikaci Telefon a aktivujete klávesnici (podobně, jako kdybyste třeba chtěli začít vytáčet telefonní číslo), na které budete následně zadávat kódy.

  • Zobrazení IMEI: *#06#
  • Zobrazení hodnot SAR (Specific Absorption Rate): *#07#
  • Zobrazení informací o úložišti kalendáře: *#07#
  • Zobrazení diagnostické stránky Firebase Cloud Messaging nebo údajů souvisejících s Google Play Services: *#*#426#*#*
  • Zobrazení RLZ Debug UI: *#*#759#*#*
  • Zobrazení údajů o telefonu, baterii a síti: *#*#4636#*#*
  • Diagnostika: *#0 *#

Využití skrytých MMI kódů může být pro majitele Samsung telefonů velkou výhodou, protože umožňují přístup k různým funkcím a nastavením, která nejsou běžně dostupná v uživatelském rozhraní.

Dnes nejčtenější

.