Zavřít reklamu

Když na svém smartphonu někomu zavoláte, na příjemcově telefonu se objeví vaše číslo nebo jméno, pokud je má uložené v kontaktech. Možná však z nějakého důvodu nechcete, aby se vaše číslo na jeho displeji zobrazilo. Pak tu pro vás máme jednoduchý trik, kterým vaše číslo zamaskujete. Funguje na každém androidovém telefonu.

Své telefonní číslo na cílovém displeji zablokujete velmi jednoduše. Stačí jen před volané číslo zadat kód #31#. Příjemci se poté na jeho telefonu neobjeví ani vaše číslo, ani vaše jméno, pouze nápis „Soukromé číslo“. Pokud chcete dané osobě volat anonymně vždy, můžete tento jednoduchý kód vložit přímo k jejímu kontaktu.

Funkci anonymního volání je možné zapnout i natrvalo, a to zadáním kódu *31#. Poté, co tak učiníte, se na obrazovce objeví nápis, že služba skrytí ID volajícího u odchozího hovoru byla zapnuta. Funkci vypnete „naťukáním“ prvně zmíněného kódu #31#.

Oba výše uvedené kódy je možné použít na kterémkoli smartphonu s Androidem, ale i iOS. A samozřejmě fungují napříč platformami, takže vaše číslo se nezobrazí, ani když z vašeho telefonu Galaxy zavoláte na iPhone.

Dnes nejčtenější

.