Zavřít reklamu

Nejnovější vlajkové lodě Samsungu Galaxy S23 dokazují, že nápadný až křiklavý vnější design ne vždy znamená nejlepší funkce a skvělý uživatelský zážitek. Dobrým příkladem je minimalistický design fotoaparátu modelu S23 Ultra vedle rozměrných fotomodulů telefonů Xiaomi 13 Ultra a Oppo Find X6 Pro.

I když jsou Xiaomi 13 Ultra a Oppo Find X6 Pro navrženy tak, aby vypadaly, že jsou více zaměřené na fotoaparát než Galaxy S23 Ultra, opak je pravdou. Nejenže se Galaxy S23 Ultra může pochlubit lepšími schopnostmi přiblížení a 200MPx hlavním fotoaparátem, ale nedávné srovnání, které provedl leaker Revegnus, ukazuje, že nejnovější vlajkové lodě Xiaomi a Oppo se nové Ultře nemohou rovnat ani z hlediska stabilizace videa.

Stabilizace obrazu u videa je technologie, která se snaží eliminovat nežádoucí pohyb při natáčení videí a stabilizovat videozáznam, aby se zlepšil zážitek ze sledování. A soudě podle ukázky, které formou GIFu na Twitteru zveřejnil zmíněný leaker, nechává Galaxy S23 Ultra v tomto ohledu své čínské soupeře daleko za sebou.

Xiaomi 13 Ultra a Oppo Find X6 Pro mají nadměrně velké kruhové fotomoduly, které jsou navrženy tak, aby připomínaly kompaktní fotoaparáty typu point-and-shoot. Člověk by si myslel, že mohou být lepší, zvláště když vlajková loď Oppo na zádech nese světoznámou značku Hasselblad, zatímco „vlajka“ Xiaomi se honosí neméně známou značkou Leica.

Evidentně se jedná jen o marketingové vnadidlo a žádná z těchto věcí nezaručuje skvělý uživatelský zážitek. Ne když Galaxy S23 Ultra může nabídnout ještě lepší výsledky a zároveň mít minimalistický design fotoaparátu. A je tu ještě jedna věc, která Samsung odlišuje od konkurence – pravidelné aktualizace fotoaparátu (viz ta nejnovější). Jinými slovy, pokud chcete ten nejlepší fotomobil současnosti, Galaxy S23 Ultra je vaší nejlepší volbou.

Galaxy S23 Ultra koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.