Zavřít reklamu

Samsung konečně zveřejnil všechny detaily květnového bezpečnostního patche, jejž začal vydávat minulý týden. Nová bezpečnostní aktualizace, kterou dostal jako první čtyři roky starý telefon Galaxy A10e, by se měla během tohoto měsíce (a možná zčásti toho příštího) rozšířit na desítky dalších zařízení Galaxy. Co tedy nová bezpečnostní záplata opravuje?

Květnový bezpečnostní patch opravuje celkem 72 zranitelností objevených v telefonech a tabletech Galaxy. Šest z nich označil Samsung jako kritické, zatímco 56 jako vysoce nebezpečné. Zbylých deset bylo středně nebezpečných. Dvě opravy zahrnuté v nové bezpečnostní záplatě od Googlu již korejský obr opravil a vydal v minulé bezpečnostní aktualizaci, zatímco jedna oprava nabízená americkým gigantem se na zařízení Samsungu nevztahuje.

Některé z vulnerabilit objevené v telefonech a tabletech Galaxy byly nalezeny ve funkci FactoryTest, ActivityManagerService, správci motivů, GearManagerStub a aplikaci Tips. Bezpečnostní chyby byly také nalezeny v modemu Shannon nacházejícím se v čipsetech Exynos, bootloaderu, frameworku Telephony, komponentách nastavení volání nebo v řízení přístupu aplikace AppLock.

Doufejme, že Samsung opravil všechny bezpečnostní chyby, které byly již dříve objeveny v čipsetech a modemech Exynos používaných v některých zařízeních Galaxy.

Telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.