Zavřít reklamu

Majitelé řady Galaxy S21 se dočkali zajímavého rozšíření možností fotoaparátů jejich zařízení. Samsung jim totiž konečně přináší podporu astrofotografie, kdy ji přidává do všech modelů řady tedy Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra prostřednictvím aplikace Expert RAW. Radovat se mohou i majitelé Galaxy Z Foldu4. 

Režim astrofotografie, který byl poprvé představen v řadě Galaxy S22, umožňuje uživatelům pořizovat snímky hvězd a oblohy s dlouhou expozicí a obecně se očekávalo, že se v řadě Galaxy S21 a Galaxy S20 objeví s aktualizací One UI 5.1. To se sice nepotvrdilo, ale alespoň u novější řady je čekání všech majitelů konečně u konce. Podpora funkce je součástí nejnovější aktualizace aplikace Expert RAW na smartphonech Galaxy S21, které již obdržely dubnovou aktualizaci. Stejně tak je tomu v případě nejnovějšího a nejvybavenějšího ohebného telefonu Samsungu, tedy modelu Galaxy Z Fold4.

Samsung před několika měsíci potvrdil, že režim astrofotografie přinese i na jiná zařízení než na vrcholné smartphony Galaxy S22 a Galaxy S23. Seznam způsobilých zařízení podle něho zahrnuje řadu Galaxy S20, Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra a všechny telefony Galaxy Z Fold kromě originálu, tedy od Z Foldu2 a výš. A vzhledem k tomu, že Galaxy S21 a Galaxy Z Fold 4 získávají tuto funkci se svou nejnovější aktualizací, logicky předpokládáme, že ji brzy dostanou i ostatní slíbená způsobilá zařízení. Samsung časový harmonogram nezveřejnil, ale doufejme, že společnost nenechá své uživatele čekat příliš dlouho. 

Co Astrofoto umí? 

Režim astrofotografie využívá dlouhé expozice (mezi čtyřmi až deseti minutami) k pořizování fotografií noční oblohy, hvězd a souhvězdí. Zobrazuje také polohu souhvězdí tak, abyste věděli, kam máte fotoaparát namířit. Galaxy z Fold se pak zdá jako ideální řešení k astrofotgrafii, protože nepotřebuje žádný stativ, stačí ho jen ideálně otevřít. Než se však příliš nadchnete, je třeba upozornit, že kvalita výsledků hodně závisí na tom, jak jasná sama obloha je.

Galaxy Z Fold4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.