Zavřít reklamu

Google nedávno odhalil několik vážných aktivních bezpečnostních chyb v modemových čipech Exynos, které by mohly hackerům umožnit se na dálku nabourat do telefonů jen pomocí telefonního čísla. Problém se týká, resp. týkal, nejen řady smartphonů Samsungu, ale také zařízení Vivo a Pixel. I když Google u svých telefonů tyto zranitelnosti již opravil prostřednictvím březnové bezpečnostní aktualizace, vypadá to, že zařízení Galaxy jsou stále ohrožena. Podle Samsungu však již brzy nebudou.

Jistý uživatel nedávno na komunitním fóru amerického Samsungu zveřejnil příspěvek ohledně zranitelnosti Wi-Fi volání. Moderátor mu na jeho dotaz odpověděl, že Samsung některé vulnerability v modemových čipech Exynos již opravil v březnovém bezpečnostním patchi a že opravu, která řeší vulnerabilitu Wi-Fi volání, přinese dubnová bezpečnostní záplata. Tu by korejský obr měl začít vydávat v příštích dnech.

Není jasné, proč moderátor říká, že žádná z bezpečnostních chyb nalezených v modemových čipech zmíněných smartphonů Samsungu nebyla závažná. Google totiž tvrdí, že čtyři z 18 hlášených bezpečnostních problémů s těmito čipy jsou vážné a mohou hackerům umožnit přístup k telefonům uživatelů. Pokud jste majiteli některého z výše uvedených telefonů Samsungu, můžete se zatím chránit tím, že vypnete Wi-Fi volání a VoLTE. Návod najdete zde.

Dnes nejčtenější

.