Zavřít reklamu

Samsung oznámil své výdělky za první čtvrtletí letošního roku. A ty jsou bohužel v souladu s jeho odhady, které zveřejnil už dříve. Provozní zisk korejského obra se meziročně snížil o 95 %. Za jeho nejnižším ziskem za jakékoli čtvrtletí za posledních 14 let stojí zejména slabá poptávka po čipech.

Samsung za poslední čtvrtletí vykázal tržby ve výši 63,75 bilionu wonů (zhruba 1 bil. Kč), což je z roku na rok o 18 % méně. Provozní zisk dosáhl 640 miliard wonů (asi 10,2 mld. Kč), což představuje 95% meziroční pokles.

Hlavním důvodem slabého zisku Samsungu v letošním prvním kvartálu je nedostatečná poptávka po čipových produktech. Jeho čipová divize v předmětném období zaznamenala ztrátu ve výši 4,58 bil. wonů (přibližně 72,6 mld. Kč), protože poptávka značně poklesla a ceny paměťových čipů se za posledních devět měsíců snížily o téměř 70 %. Samsung navíc neočekává, že by se situace v aktuálním čtvrtletí výrazně zlepšila, předpokládá pouze určité oživení. Odhaduje, že technologické společnosti mohou začít hromadit čipy před třetím čtvrtletím, což by mohlo přispět k oživení nominálních zisků.

O poznání lépe si vedla mobilní divize. Její tržby v prvním kvartálu meziročně vzrostly o 22 % a provozní zisk se zvýšil o 3 %. To je důkaz úspěchu řady Galaxy S23, neboť Samsung vyzdvihuje, že jeho aktuální „vlajka“ má velmi silné prodeje.

Řadu Galaxy S23 koupíte např. zde

Dnes nejčtenější

.