Zavřít reklamu

Samsung nedávno vydal pro hodinky Galaxy Watch5 a Watch5 Pro aktualizaci, která na nich zpřístupnila možnost sledovat menstruační cyklus pomocí jejich teplotního senzoru. Nyní to vypadá, že chce teplotní senzor do budoucna využít ještě více. Oznámil totiž, že s budoucími aktualizacemi nabídne na Galaxy Watch5 další funkce sledování zdraví na základě teploty pokožky.

Nejnovější oznámení učinil zástupce Samsungu, který má na jeho komunitním fóru na starosti službu Samsung Health Service. O budoucích funkcích týkajících se sledování zdraví na základě teploty pokožky na Galaxy Watch5 však neodkryl žádné podrobnosti. Stejně tak v tuto chvíli není jasné, kdy Samsung tyto nové funkce plánuje vydat.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro jsou vybaveny infračerveným senzorem pro měření teploty. Tento senzor však na nich nebyl využíván žádným způsobem až do nedávné doby, kdy Samsung oznámil, že na ně zpřístupňuje sledování menstruačních cyklů. Uživatelé však k tomuto senzoru nemají přístup, kdykoli chtějí, neboť se aktivuje jen tehdy, když potřebují sledovat konkrétní aspekt svého zdraví.

Oproti tomu hodinky Apple Watch 8 a Apple Watch Ultra takovéto omezení nemají, takže jimi by se Samsung mohl inspirovat, aby senzor teploty pokožky na Galaxy Watch5 učinil užitečnějším. Totéž platí pro funkci měření EKG, která není na hodinkách korejského giganta dostupná na tolika trzích jako hodinky Applu.

Hodinky řady Galaxy Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.