Zavřít reklamu

I když je příští vlajková řada Samsungu Galaxy S24 ještě daleko, již nějakou dobu je předmětem různých úniků. Nejvíce jich se pak samozřejmě týká modelu Galaxy S24 Ultra, přičemž ten poslední hovoří o tom, že bude mít méně fotoaparátů. Nyní do éteru pronikla zpráva, která tvrdí, že telefon bude používat technologii z elektromobilů pro delší výdrž baterie.

Samsung SDI, divize Samsungu vyvíjející a vyrábějící lithium-iontové baterie, má podle webu The Elec v plánu použít v telefonech a tabletech Galaxy technologii pro zvýšení kapacity používanou v bateriích elektromobilů. Jedná se o technologii vrstvení článků, která spočívá v tom, že se na sebe naskládají součásti baterie, jako jsou katody a anody, výsledkem čehož je zvýšená hustota energie.

Tuto technologii by mohla jako první používat příští nejvyšší vlajková loď Samsungu Galaxy S24 Ultra, která by měla být spolu se sourozenci S24 a S24+ představena začátkem příštího roku. Současná Ultra disponuje baterií s kapacitou 5000 mAh, která by se díky této technologii mohla zvýšit minimálně o 10 % (beze změny fyzické velikosti baterie).

Divize se prý kvůli tomuto projektu spojila se dvěma čínskými společnostmi, které mají v současnosti zakládat v Jižní Koreji kanceláře, aby mohly s divizí lépe komunikovat. Jedna z těchto společností, Shenzhen Yinghe Tech, již měla Samsungu SDI dodat zařízení na skládání komponent baterie poté, co spustila pilotní linku pro nový výrobní proces v továrně v Tchien-ťinu.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.