Zavřít reklamu

Telefony Pixel 7 a Pixel 7 Pro jsou vybaveny čipem Google Tensor G2, který je vyráběn 5nm procesem Samsungu. Očekává se, že stejný čipset bude pohánět skládací smartphone Pixel Fold. Nový únik však naznačuje, že Tensor G2 bude v Pixel Foldu fungovat mnohem lépe než Tensor G2 v řadě Pixel 7, a to proto, že korejský obr měl svůj 5nm proces značně vylepšit.

Podle v poslední době čím dál aktivnějšího leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Revegnus učinil Samsung ve výrobním procesu 5nm polovodičů „velká vylepšení“. O konkrétních změnách provedených ve výrobním procesu se leaker nezmiňuje, v reakci na jeden z komentářů však uvedl, že „se zlepšují samotné uzly“.

I když z nejnovějších vylepšení by měly profitovat všechny čipsety vyrobené 5nm výrobním procesem, leaker potvrdil, že z nich bude těžit Tensor G2, jakož i Exynos W920. Druhý zmíněný čip pohání hodinkové řady Galaxy Watch4 a Watch5 a podle leakera jej bude používat i letošní řada Galaxy Watch6.

5nm výrobní proces Samsungu je považován za horší/méně účinný ve srovnání s 5nm procesem společnosti TSMC, což je jeden z důvodů, proč mají Tensor G2 a předchozí čipy Exynos problémy s přehříváním. Můžeme doufat, že nejnovější vylepšení 5nm procesu korejského giganta tyto problémy alespoň částečně vyřeší. Pokud jsou Revegnusovy informace správné, mohla by mít řada Galaxy Watch6 delší výdrž baterie než Galaxy Watch5.

Chytré hodinky Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.