Zavřít reklamu

Asi vám nemusíme připomínat, že Google již delší dobu pracuje na svém prvním skládacím zařízení s pravděpodobným názvem Pixel Fold. Nyní unikly jeho nové rendery, které jsou podstatně detailnější než ty z minulého měsíce.

Rendery, které prostřednictvím webu howtoisolve.com zveřejnil známý leaker Steve H. McFly (aka @OnLeaks), potvrzují, že Pixel Fold bude mít velmi podobně vypadající fotomodul, jako má telefon Pixel 7 Pro. Celkový design svými rozměry připomíná skládačku Oppo Find N.

Podle leakera bude Pixel Fold ve složeném stavu měřit 158,7 x 139,7 x 5,7 mm (s fotomodulem 8,3 mm) a jeho vnitřní displej prý bude mít velikost 7,69 palců (předchozí úniky hovořily o 8 palcích). Displej bude mít podle renderů poměrně silné rámečky, přičemž do pravého horního bude zapuštěn selfie fotoaparát. Vnější obrazovka prý bude mít úhlopříčku 5,79 palců (starší leaky se zmiňovaly o 6,2 palcích) a bude rovněž disponovat předním fotoaparátem s kruhovým výřezem (oba budou mít údajně rozlišení 9,5 MPx).

Podle dostupných úniků jinak Pixel Fold dostane do vínku čipset Tensor G2 (použitý v řadě Pixel 7), 50MPx hlavní fotoaparát, 12 GB operační paměti a možná bude podporovat stylus. Dostupný by měl být v černé a stříbrné barvě. Google jej údajně představí v květnu příštího roku a dá mu prý cenovku 1 799 dolarů (zhruba 41 500 Kč).

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.