Zavřít reklamu

Microsoft slaví u svého vyhledávače Bing, který byl vždy tak trochu ve stínu vyhledávače Google, důležitý milník. Softwarový obr oznámil, že jeho vyhledávač dosáhl 100 milionů denně aktivních uživatelů. Významně mu k tomu pomohla integrace technologie ChatGPT.

„Je mi potěšením sdílet, že po několika letech neustálého pokroku a s podporou více než milionu uživatelů nové preview verze vyhledávače Bing jsme překročili 100 milionů denně aktivních uživatelů Bingu,“ sdělil v blogovém příspěvku korporátní viceprezident Microsoftu a marketingový ředitel pro oblast spotřebitelů Yusuf Mehdi. Oznámení přichází jen měsíc poté, kdy bylo spuštěno nové preview vyhledávače (a spolu s tím prohlížeče Edge), které přineslo integraci chatovacího robota ChatGPT, vyvinutého organizací OpenAI. Preview je dostupné na počítačích a na telefonech s Androidem i iOS prostřednictvím mobilní aplikace a uživatelům umožňuje posílat řadu dotazů ve formě chatu. Postranní panel prohlížeče Edge nyní poskytuje rychlý přístup k chatbotovi a novým nástrojům spojeným s AI.

Mehdi doplnil, že z více než milionu uživatelů, kteří se zaregistrovali do nového preview vyhledávače Bing, je jedna třetina nová, což znamená, že Microsoft konečně oslovil lidi, kteří možná dosud o používání Bingu neuvažovali. Bing však stále výrazně zaostává za vyhledávačem Googlu, neboť na ten se denně obrací miliarda uživatelů.

Nové preview Bingu samozřejmě není dokonalé a některým uživatelům se podařilo chatbota „rozbít“. Microsoft však od té doby zavedl na chaty limity a začal je pomalu zvyšovat. Aby odpovědi chatbota zlepšil, zavedl do něj tři různé režimy odpovídání – kreativní, přesný a vyvážený.

Technologii ChatGPT si můžete vyzkoušet i samostatně, a to na stránce chatopenai.com. Stačí se jen zaregistrovat a poté se chatbota ptát na cokoli, co vás napadne, v počítači i mobilu. A věřte tomu nebo ne, umí i česky.

Dnes nejčtenější

.