Zavřít reklamu

Není pochyb o tom, že se Samsung v oblasti fotoaparátů svých smartphonů stále více angažuje. Společnost vyvinula mnoho novinek, jako jsou nové snímače a objektivy, kromě hardwarové stránky věci ale představila také nové aplikace a funkce, které vylepšují fotografické zážitky zejména na špičkových zařízeních Galaxy. Jedná se třeba o Camera Assistant a Expert RAW.

Camera Assistant 

Tento „asistent fotoaparátu“ je modul aplikace Good Lock, který přináší několik přizpůsobitelných funkcí pro základní aplikaci Fotoaparát a vznikl pro aktualizaci One UI 5.0. Zpočátku byl k dispozici jen pro zařízení Galaxy S22, ale společnost jeho dostupnost nedávno rozšířila na další špičkové telefony Galaxy (seznam najdete zde). Nabízí několik funkcí, které jinak v aplikaci Fotoaparát nenajdete. Jedná se zejména o: 

  • Auto HDR – Jde o užitečnou funkci, která pomáhá zachytit více detailů v tmavých a světlých oblastech snímků a videí. 
  • Picture softening (Změkčení obrazu) – Vyhlazuje ostré hrany a textury v režimu Fotografie. 
  • Auto Lens switching (Automatické přepínání objektivů) – Jedná se o funkci umělé inteligence, která po analýze přiblížení, osvětlení a vzdálenosti od objektu vybere vhodný objektiv podle aktuálních podmínek. 
  • Quick tap shutter (Rychlé klepnutí na spoušť) – Pokud tuto funkci zapnete, změní nastavení tlačítka spouště a pořizuje snímky pouhým dotykem.

Good Loock v Galaxy Store

Expert RAW 

Expert RAW je samostatná aplikace, která poskytuje širokou škálu funkcí, takže uživatelé smartphonu Galaxy mohou pořizovat o poznání kvalitnější fotografie. Nabízí podobnou funkcionalitu, jakou můžete vidět v profesionálním režimu Fotoaparátu, ale má některé další možnosti.

Můžete například ručně nastavit ISO, rychlost závěrky, EV, měření a vyvážení bílé atd. Kromě toho, pokud pořídíte snímky prostřednictvím této aplikace, budou fotografie ukládány do formátu RAW, který je považován za ten nejlepší pro následnou postprodukci. Hlavní vlastností snímků ve formátu RAW je ten, že neztrácejí kvalitu, pokud na nich provedete nějaké změny. Nejsou ale určeny pro momentky a běžné fotografie. 

Expert RAW v Galaxy Store

Camera Assistant vs. Expert RAW 

Camera Assistant i Expert RAW jsou exkluzivní funkce, což znamená, že je můžete používat pouze v podporovaných zařízeních Galaxy. Jejich základní rozdíl spočívá v tom, že jedna z nich poskytuje možnosti přizpůsobení, díky nimž je používání Fotoaparátu pohodlnější, zatímco druhá poskytuje některé další funkce, které posouvají fotografický zážitek na vyšší úroveň. Nekonkurují si, ale spíše se vzájemně doplňují, a proto vám nic nebrání v tom používat je obě zároveň.

Telefony Galaxy s podporou Camera Assistant a Expert RAW koupíte zde

Dnes nejčtenější

.