Zavřít reklamu

V posledních několika letech uvolňoval Google první betu příští verze Androidu před svou květnovou vývojářskou konferencí. Je tomu tak i letos – americký technologický obr začal včera vydávat aktualizaci Android 14 Beta 1. Je možné ji nainstalovat do telefonů Samsungu?

Uživatelé zapojení do beta programu Androidu mohou první betaverzi Androidu 14 na svých zařízeních používat od středy. Příslušná aktualizace je dostupná pro celou řadu telefonů Pixel, počínaje modelem Pixel 4a 5G a konče řadou Pixel 7.

Uživatelé telefonů Samsungu jsou na beta programy sice zvyklí, tento však pro ně určený není. Žádné zařízení Galaxy se do beta programu příštího Androidu zapojit nemůže. Budete si tedy muset počkat několik měsíců, než korejský obr spustí beta program pro nadstavbu One UI 6.0. Podle neoficiálních zpráv to bude v srpnu.

Samsung nejen nás ohromil rychlostí zavádění z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0. Příslušnou aktualizaci začal vydávat loni na podzim a na drtivou většinu kompatibilních zařízení ji stihl vydat do konce roku. Máme tedy všechny důvody se domnívat, že finální verzi Androidu 14/One UI 6.0 začnou první zařízení Galaxy dostávat před koncem letošního roku. Příští verze nadstavby korejského giganta by jinak měla přinést prediktivní gesto zpět, vylepšenou výdrž baterie, možnost zobrazit čas strávený na obrazovce od posledního nabití nebo funkci „plynulých aktualizací“.

Aktuální vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.