Zavřít reklamu

U aktualizací pro telefony Samsungu stále existuje jeden ne úplně malý problém: jsou to tzv. plynulé aktualizace (Seamless Updates). Je to něco, co telefony Galaxy postrádají, ale co na ně během příštího roku podle všeho konečně dorazí.

V současnosti, když se k uživateli zařízení Samsungu dostane aktualizace, musí si ji stáhnout a nainstalovat, přičemž instalace může v závislosti na tom, jak je velká, trvat i 20 a více minut. Během tohoto procesu není možné zařízení používat. Telefony, jako jsou Google Pixel, toto řeší tím, že si vše stáhnou a nainstalují už na pozadí, a následně uživatel musí projít jen rychlým a jednoduchým restartem.

Tato funkce je k dispozici již nějakou dobu, ne však na telefonech Samsungu. To se nyní doufejme změní s nadstavbou One UI 6, jak tedy alespoň naznačila viceprezidentka korejského obra Sally Hyesoon Jeongová. Ta poskytla po nedávno skončené konferenci SDC 2022 rozhovor webu Android Authority. V něm také ještě odhalila více informací o plánech společnosti ohledně vydání nadstavby One UI 5.0, i když my již víme, že ji společnost dnes vydala.

Jeongová při poděkování týmu, který za nadstavbou One UI stojí, naznačila, že „plynulé aktualizace“ dorazí na telefony Galaxy počínaje verzí 6 příští rok. Tato funkce není zásadní součástí androidové zkušenosti, v některých ohledech ji však může značně vylepšit, aby uživatelé mohli své telefony aktualizovat rychleji, což může být další důvod, proč jako svůj další telefon zvažovat právě smartphone Galaxy (mimochodem i aktualizace iOS v iPhonech trvá neúměrně dlouho, protože ani u nich není nějaká plynulá aktualizace dostupná).

Jeongová v rozhovoru také potvrdila, že nadstavbu One UI 5 jako první dostane do konce měsíce řada Galaxy S22, a naznačila, že na všechny další vlajkové modely, včetně skládacích smartphonů a řady Galaxy S21, dorazí do konce roku, což je přece jen poměrně dlouhá doba. Populární telefony Galaxy ji už nějakou dobu dostávají ve formě betaverze (konkrétně od léta; naposledy byl beta program otevřen pro skládačky Galaxy Z Fold4 a Z Flip4). „Chceme dát našim spotřebitelům důvěru, že svá zařízení Samsung mohou používat co nejdéle,“ ujistila Jeongová na závěr.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.