Zavřít reklamu

Jste v nákupním centru, hotelu nebo na letišti a zjistíte, že vašemu telefonu pomalu ale jistě dochází šťáva. Není nic jednoduššího, než si na takovém místě vyhledat veřejnou nabíječku a telefon připojit na přítomný kabel. A zde je ten problém. Místo nabití baterie vás může okrást nejen o data, ale i peníze.

Stejný konektor, jaký se nabízí k nabíjení telefonu, je určen i k synchronizaci a přenosům dat, čehož právě útočníci využívají. Stačí jen, aby daný kabel upravili a už se mohou do vašeho telefonu snadno nabourat. Nyní před tímto případem útoků varoval i Federální úřad pro vyšetřování, tedy FBI, protože se jedná o rostoucí problém, který se označuje jako „juice jacking“.

Vyřeší se ale poměrně snadno. Stačí, když budete držet svůj telefon aktualizovaný, protože nové aktualizace záplatují známé díry systémů a tím znemožňují útočníkům přístup k datům skrze tyto zranitelnosti. Pak se samozřejmě přímo nabízí, abyste podobných služeb vůbec nevyužívali a místo toho po kapsách a zavazadlech, i když trochu nepohodlně, nosili své adaptéry a kabely nebo powerbanky.

Dnes nejčtenější

.