Zavřít reklamu

Bezproblémový a fungující ekosystém zařízení je to, co chceme snad všichni. Apple jej možná dotáhl se svými produkty k dokonalosti, na Androidu je ale ještě pár nedostatků. Není to ale případ příkladné komunikace mezi telefony Samsungu a jeho hodinkami. Jak ovládat fotoaparát Samsungu pomocí hodinek Galaxy Watch je jednoduché, intuitivní a především užitečné. 

Aplikace Camera Controller neboli Ovladač fotoaparátu je přítomna v Galaxy Watch4, Watch4 Classic, Watch5 a Watch5 Pro. Její smysl je prostý – umožnit vám na dálku pořídit fotografii z propojeného zařízení. To navíc ani nemusí mít aplikaci spuštěnou. Když ji spustíte v hodinkách, automaticky se spustí i v telefonu.

Jak ovládat fotoaparát telefonu Galaxy pomocí Galaxy Watch 

  • Na Galaxy Watch přejeďte prstem po displeji směrem nahoru. 
  • Vyhledejte a klepněte na aplikaci Ovladač fotoaparátu. 
  • Povolte aplikaci přístup k poloze. 
  • Počkejte, až se načte náhled. 
  • Na displeji hodinek nyní vidíte to, co vidí váš telefon. 
  • Klepnutím na spoušť pořídíte fotografii. 
  • Klepnutím na symbol videa můžete na dálku pořídit i videozáznam. 

Kromě spouště zde můžete vidět i časovač, který před pořízením fotografie odpočítá tři sekundy. Standardně je zapnutý, pokud tedy chcete pořídit fotografii ihned po stisknu spouště, tak jej vypněte. Po pořízení záznamu se vám vlevo dole zobrazí jeho náhled. 

Možnost pořizovat snímky nebo nahrávat videa z telefonu Galaxy pomocí Galaxy Watch4 a Galaxy Watch5 je mimořádně pohodlná. To platí zejména v případě, že chcete telefon postavit na stativ, nebo fotíte skupiny lidí, mezi kterými chcete být také přítomni. Je to jednoduchá aplikace, která slouží právě jen jako dálková spoušť. Abyste mohli přepínat mezi různými režimy, musíte to už udělat z telefonu.

Galaxy Watch4 a Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.