Zavřít reklamu

Vlajkové lodě v segmentu chytrých hodinek společnosti Samsung používaly v posledních zhruba třech letech stejně velké displeje. Galaxy Watch3, Galaxy Watch4 Classic a Galaxy Watch5 Pro mají ve svých největších verzích kruhové displeje o velikosti 1,4″. Vypadá to však, že Samsung plánuje jít do větších rozměrů.

Podle tweetu leakstera Ice Universe budou mít hodinky Galaxy Watch6 Classic displej velikosti 1,47″. V příspěvku je dále zmíněno, že Samsung také vylepšil rozlišení hodinek, s cílem dosažení vyšší ostrosti zobrazení. Přesné rozlišení Samsung sice neprozradil, bude ale větší než 450 x 450 pixelů.

Již dříve se objevily informace o tom, že Samsung pracuje na monitoringu glukózy v krvi, zatím ale není jasné, zda by tuto funkci společnost byla schopna implementovat již do řady Galaxy Watch6. Nabídka společnosti pro rok 2023 by měla zahrnovat dva modely, Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic. Poběží na nich software One UI Watch založený na systému Wear OS. Očekává se také, že chystané chytré hodinky budou mít na rozdíl od modelu Galaxy Watch5 zakřivené displeje.

Hodinky Galaxy Watch6 Classic, které nahradí model Galaxy Watch5 Pro, dostanou pravděpodobně otočný rámeček, což je funkce, kterou si mnoho uživatelů oblíbilo. Předpokládá se, že Samsung použije OLED panely a oba modely Galaxy Watch6 budou disponovat bateriemi s podobně velkou kapacitou, která se nebude příliš lišit od Galaxy Watch5. S výrazně lepší výdrží tedy nelze počítat. Mezi další funkce, které lze u hodinek řady Galaxy Watch6 očekávat patří akcelerometr, barometr, sledování krevního tlaku, EKG, GPS, gyroskop, senzor srdečního tepu, magnetický senzor, sledování spánku a měření stresu. S největší pravděpodobností budou Galaxy Watch6 mít stupeň krytí IP68 proti prachu a vodě, LTE u vybraných modelů, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, Samsung Pay a bezdrátové nabíjení.

Díky internetovému výpisu regulátora v Číně nyní známe kapacity baterií pro Galaxy Watch6 a Watch6 Classic ve všech velikostech. Podle těchto nových údajů budou největší modely Galaxy Watch 6, tedy 44mm Galaxy Watch 6 (SM-R940/SM-R945) a 46mm Galaxy Watch 6 Classic (SM-R960/SM-R965), používat stejnou baterii. Její jmenovitá kapacita je 417 mAh a typická 425 mAh. Celá řada by pak měla nabídnout následující kapacity baterií. U Galaxy Watch6 40mm (SM-R930/SM-R935) 300mAh, Galaxy Watch6 44mm (SM-R940/SM-R945) 425mAh, Galaxy Watch6 Classic 42mm (SM-R950/SM-R955) 300mAh a v případě Galaxy Watch6 Classic 46mm (SM-R960/SM-R965) 425mAh. O možných Galaxy Watch6 Pro ani o kapacitě jejich baterie nejsou v tuto chvíli k dispozici žádné další informace. Existuje i možnost, že model Classic nahradí model Pro, což by mluvilo pro absenci Galaxy Watch6 Pro v letošní nabídce.

Možná nejzajímavější částí chystané řady Galaxy Watch6 zůstává diskutovaný návrat fyzického otočného rámečku. Vydání modelu Classic údajně znovu přinese tento oblíbený prvek, který byl z řady odstraněn v loňském roce, kdy Samsung do nabídky přidal model Galaxy Watch5 Pro. Ačkoli nejsou k dispozici žádné konkrétní informace o datu vydání, lze s velkou pravděpodobností očekávat, že Samsung plánuje oznámit řadu Galaxy Watch 6 na přelomu srpna a září v rámci Unpacked společně s modely Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 a možná i řadou tabletů Galaxy Tab S9. Prozatím nejsou známy žádné podrobnosti o tom, zda korejský technologický gigant plánuje ještě letos oznámit nový pár bezdrátových sluchátek, každopádně ale je na co se těšit.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.