Zavřít reklamu

Apple Watch nejsou jen nejprodávanějšími chytrými hodinkami, ale i nejprodávanějšími hodinkami obecně. Apple s nimi pořád slaví obrovský úspěch, a i když jsou Galaxy Watch5 skvělé, možná jim přece jen něco chybí. Nebo ne? Zde najdete 5 věcí, které Apple Watch mají, a Galaxy Watch by se jimi mohly nechat inspirovat. 

Nechceme přenést Apple Watch do výrobních hal Samsungu, stejně jako nevyžadujeme, aby Galaxy Watch následující funkce skutečně musely mít. Je to jen konstatování faktu v tom ohledu, co možná dělá hodinky Applu tak populárními a co řešení Samsungu jednoduše chybí.

Hloubkoměr 

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro odolají vodnímu tlaku do hloubky 50 metrů podle normy ISO 22810:2010. Nejsou vhodné k potápění nebo jiným aktivitám s vysokým tlakem vody. Apple Watch Ultra mají ale 100m voděodolnost, která je tedy 2x taková, co u Galaxy Watch. Proto také mají hloubkoměr, který v reálném čase měří hloubku ponoru až do 40 metrů pod hladinou a zároveň teplotu vody. Zejména model Galaxy Watch6 Pro by měl tedy na voděodolnosti zapracovat.

Hranatý design 

Z logiky rozložení ciferníku jsou hodinky nejčastěji kruhové a dává to smysl. Apple je ale v roce 2015 udělal hranaté a možná věděl proč. Nejen že se na jejich displej vejde více informací, ale zároveň se tím Apple Watch vymezují od klasického hodinářského designu. Samsung by nemusel měnit vzhled svých Galaxy Watch6, ale mohl by rozšířit jejich portfolio právě o nějaký hranatý model. Pravděpodobně se tak ale nestane, protože Wear OS je programováno právě na kruhové displeje.

Tlačítko Akce 

Galaxy Watch mají dvě tlačítka, kterými ovládáte systém a které si do jisté míry můžete i definovat. Jenže Apple Watch Ultra mají jedno speciální vyhrazené tlačítko k určitým akcím. Právě to by slušelo i hodinkám Samsungu proto, aby si jej uživatel mohl zcela určit podle svých preferencí a nemusel tím upravovat funkčnost původních dvou.

Korunka 

Je paradoxní, že pokud hranatý design není u hodinek tak obvyklý a Apple se jím trefil přesně do stylu svých uživatelů, korunka jim nevadí. Právě ta je jasným rozpoznávacím faktorem klasických hodinek, u kterých se jí řídí čas. Apple ji ale využil skvěle, kdy jejím otáčením rotujete nabídkou a lze ji i stisknout. Galaxy Watch4 Classic tuto funkčnost imitovali otočnou lunetou, kterou ale modely Watch5 postrádají. Hodinky Samsungu ale pro interakci se systémem nic podobného nepotřebují. Stačí jim dotykový displej a dvě tlačítka. Přiblížení se klasickému hodinářskému průmyslu by ale nemuselo být na škodu.

Řemínky 

Rozhodně nejsme proto, aby si Samsung vymyslel nějaké proprietární řemínky, jejich výběr je ale poměrně omezený. Jistě, kdykoli si můžete jakýkoli koupit a snadno vyměnit, ale třeba Galaxy Watch5 Pro ukázaly, že to, co si Samsung myslí, že je dobré, nemusí také vždy dobré být. Apple má širokou paletu řemínků, mezi kterými si vyberete jak model, tak materiál, tak barvu. Samsung vás ale postaví před hotovou věc, což je jasně škoda, protože tak platíte za něco, co třeba hned vyměníte a nikdy nepoužijete.

Apple Watch i Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.