Zavřít reklamu

Ohebné telefony pomalu a jistě pronikají do mainstreamu, k čemuž rozhodující měrou přispěl Samsung. Ten je v této oblasti stále neochvějným lídrem, na paty mu však začíná – byť zatím velmi opatrně – šlapat čínská konkurence. Jedním z těchto konkurentů je Huawei, který představil skládačku Mate X3, jež má oproti jiným nezanedbatelnou výhodu, a to velmi nízkou hmotnost.

Huawei Mate X3 váží pouze 239 g, což je o 24 g méně, než kolik činí hmotnost Galaxy Z Foldu4. Úplně nejlehčí skládačkou však není, toto prvenství drží Oppo Find N2 s 233 gramy.

Telefon i přes nízkou váhu nedělá v oblasti hardwaru žádné kompromisy. Je vybaven 7,85palcovým ohebným OLED displejem s rozlišením 2224 x 2496 px a 120Hz obnovovací frekvencí a 6,4palcovou OLED obrazovkou s rozlišením 1080 x 2504 px a stejnou obnovovací frekvencí. Používá pant s designem vodní kapky, takže by neměl mít (příliš) viditelnou rýhu na ohebném displeji, a chlubí se stupněm krytí IPX8.

Zařízení pohání čipset Snapdragon 8+ Gen 1, kterému sekunduje 12 GB operační a až 1 TB vnitřní paměti. Fotoaparát je trojitý s rozlišením 50, 13 a 12 MPx, přičemž druhý slouží jako ultraširokoúhlý objektiv a třetí jako teleobjektiv s 5x optickým přiblížením. Součástí výbavy je na boku umístěná čtečka otisků prstů, NFC, infračervený port a stereo reproduktory. Baterie má kapacitu 4800 mAh a podporuje 66W drátové a 50W bezdrátové nabíjení. Softwarově je telefon postaven na systému HarmonyOS 3.1.

Novinka bude na čínský trh uvedena příští měsíc a její cena začínat na 12 999 jüanech (asi 41 500 Kč). Jestli se dostane na mezinárodní trhy, není v tuto chvíli známo, nepovažujeme to však za příliš pravděpodobné, protože absence podpory 5G sítí a služeb Google Play (kvůli stále trvajícím sankcím americké vlády proti výrobci) jsou velmi vážné slabiny.

Ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.