Zavřít reklamu

I když je to jen něco přes měsíc, co se začala prodávat vlajková řada Galaxy S23, ve virtuálních „kuloárech“ se již začaly objevovat první úniky o řadě Galaxy S24. Nyní tu máme nový, který říká, že příští nejvyšší vlajkový model Samsungu dostane vítané vylepšení displeje.

Galaxy S24 Ultra by se jako vůbec první telefon Galaxy měl chlubit displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz. Poslední generace špičkových smartphonů Samsungu měly displeje se 120Hz obnovovací frekvencí a tuto hodnotu najdeme také u jeho vyšších modelů střední třídy. 144Hz obrazovka není jinak v dnešní době nikterak výjimečná, je poměrně běžná v herních smartphonech a pomalu a jistě se začíná dostávat do vlajkových lodí, zejména čínských značek.

Displej s obnovovací frekvencí 144 Hz je užitečný pro plynulejší animace, a to zejména u her. Takto vysoká obnovovací frekvence je také schopna nést vyšší zátěž obrazovky a může držet krok s vysokým výkonem čipu.

Galaxy S24 Ultra by kromě toho měla disponovat vylepšeným 200MPx hlavním fotoaparátem, lepšími schopnostmi zoomu, než má S23 Ultra, podporou satelitní konektivity a jako ostatní modely řady Galaxy S24, tedy S24 a S24+, jej bude údajně pohánět čipset Snapdragon 8 Gen 3. Řady se každopádně dočkáme až za dlouho, představena bude zřejmě v lednu nebo únoru příštího roku.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.