Zavřít reklamu

Google možná již brzy vyřeší problém s androidovými telefony, který jejich uživatele trápí celá léta. Pokud smartphone s Androidem používáte (což lze předpokládat, když čtete magazín o Samsungu), pravděpodobně víte, jak vás může po odemknutí v tmavé místnosti na okamžik oslepit. Toto se děje proto, že telefon aktivuje obrazovku se stejnou úrovní jasu jako před jejím zamknutím, a upraví úroveň osvětlení displeje, když jej znovu probudíte. Tato nepříjemnost se však už v brzké době může stát minulostí.

Jak zjistil známý specialista na Android Mishaal Rahman ve zdrojovém kódu Androidu 13 QPR2, Google pracuje na způsobu, jak umožnit jeho systému používat senzor jasu telefonu k určení počáteční úrovně jasu displeje, i když je obrazovka telefonu vypnutá. To znamená, že váš androidový smartphone bude schopen neustále sledovat okolní světlo a podle toho upravovat jas displeje, aby vás neoslepil, když jej probudíte v tmavé místnosti.

V tuto chvíli není úplně jasné, kdy se této malé, ale pro naše oči vítané změny dočkáme. Je možné, že bude součástí aktualizace Android 13 QPR3, která má vyjít v červnu, nebo se objeví v Androidu 14, jehož stabilní verze podle všeho vyjde v srpnu.

Dnes nejčtenější

.