Zavřít reklamu

Aplikace Galerie na zařízeních Galaxy dostala v předminulém roce funkci remasterování fotografií. Funkce je pro společnost evidentně důležitá, neboť se v nadstavbě One UI 5.1 dočkala vylepšení. Nyní někdo zjistil, že může mít poněkud znepokojivé výsledky.

Uživatel Twitteru Apricot Lennon na síti sdílel původní a remasterovanou fotografii své sedmiměsíční dcery. I když má funkce Remaster v Galerii Samsungu celkově pozitivní výsledky, v tomto případě „ujela“ a jazyk dítěte nahradila zuby. Konečný výsledek je nejen nereálný, ale i poměrně znepokojující. Funkce však alespoň odstranila nudli u nosu.

Web The Verge se tento problém pokusil zopakovat pomocí jiné fotografie dítěte a dospěl k podobnému závěru. V tomto případě však zuby nebyly tak nápadné. Není jasné, proč funkce využívající umělou inteligenci toto činí, když by měla být schopná rozpoznat, že na obrázku je malé dítě, které ve svém věku zuby mít nemůže. Nebo ji Samsung na tohle zkrátka nevytrénoval.

Naštěstí pro rodiče malých dětí se funkce Remaster neaktivuje automaticky. Je nutné ji vyhledat v nabídce Více při prohlížení fotek v Galerii, a pokud se uživatel rozhodne tuto možnost vybrat, musí několik sekund počkat, než bude fotografie upravena. Jakmile AI snímek zpracuje, objeví se na něm posuvník Před/Po a uživatel se může rozhodnout, zda dá přednost originálu, nebo nové verzi.

Dnes nejčtenější

.