Zavřít reklamu

Asi to znáte – když se jako uživatel Androidu připojíte do chatu uživatelů iPhonů, vaše textové zprávy budou vedle modrých bublin svítit zeleně. S tím jsou spojena i některá omezení, jako je délka textu nebo vkládání multimédií. I když v současnosti existují aplikace, které umožňují na Android chaty iMessage dostat (jako třeba Bleeper), často vyžadují komplikované přesměrovávání Wi-Fi portů nebo to, aby na pozadí nepřetržitě běžel iPhone nebo Mac. Již brzy by se však mohlo objevit daleko pohodlnější řešení.

Toto řešení má název Sunbird Messaging. Jde o androidovou a webovou aplikaci, která nevyžaduje, aby se uživatel „hrabal“ v nastavení Wi-Fi routeru nebo si kupoval druhý iPhone, aby na svůj androidový smartphone iMessage dostal. Stačí si jen aplikaci stáhnout, přihlásit se k účtu Apple a ze všech zelených bublin se rázem stanou modré.

Jak to funguje? Tvůrce aplikace, společnost Sunbird, tvrdí, že nepoužívá žádné hacky či jiné pochybné techniky. Místo toho prý používá oficiální aplikační programová rozhraní a přihlašovací údaje. Společnost to nedávno demonstrovala během virtuálního tiskového briefingu, kdy někdo aplikaci Sunbird Messaging otevřel, klepl na ikonu iMessage a zadal svůj e-mail/heslo Apple ID. Po odeslání těchto informací a potvrzení dvoufaktorového autentizačního kódu se na androidovém telefonu objevily chaty iMessage.

Zní to celé moc pěkně, má to ovšem jistý háček. Ten spočívá v tom, že aplikace se nyní nachází ve fázi uzavřené bety a že čekací listina pro připojení se k ní je velmi dlouhá (pokud vás dlouhé čekání neodrazuje, přejděte sem). Na ostrou verzi však nebudeme muset čekat příliš dlouho, dorazit má již v červnu. Vývojář také slibuje, že později bude aplikace podporovat další globálně populární aplikace na odesílání zpráv, jako je Messenger, WhatsApp, Telegram, Slack nebo Discord, i nový protokol pro posílání zpráv RCS (který tak úporně prosazuje Google a kterému se neméně úporně Apple brání).

Dnes nejčtenější

.