Zavřít reklamu

Google tento týden oznámil novou funkci založenou na tzv. generativní umělé inteligenci, jíž je chatbot Bard AI. Nyní to vypadá, že generativní AI použije v oblíbených aplikacích Gmail a Zprávy.

Web 9to5Google dekompiloval poslední verzi aplikace Gmail (2023.03.05.515729449) a na obrazovce pro psaní zprávy zapnul tlačítko Help me write (Pomoz mi psát). Tlačítko má ikonu hůlky s jiskrami. Klepnutím na tuto ikonu se otevře textové pole, kde můžete vidět zástupný symbol Tell Gmail what to write for you (Řekni Gmailu, co má pro tebe napsat). Pokud napíšete krátkou výzvu, aplikace vás požádá, abyste ji trochu více upřesnili. Po jejím dokončení musíte stisknout tlačítko Create (Vytvořit).

Gmail kromě této dostane i funkci s názvem Refine my message (Vylepši mou zprávu). Pokud jste něco napsali do těla e-mailu, můžete klepnout na toto tlačítko a nechat Google, aby jej „vypiloval“ nebo v něm našel chyby. Můžete si vybrat vygenerovaný návrh nebo zvolit jiný klepnutím na možnost View Another (Zobrazit další). Vygenerované návrhy je také možné ohodnotit palcem nahoru nebo dolů.

Stejný web také objevil, že Google pracuje na novém, povědomě vypadajícím tlačítku v aplikaci Zprávy. Tlačítko se zobrazuje vedle tlačítka pro emotikony v textovém poli a má stejnou ikonu jiskry, kterou používá generativní AI Bard. Tlačítko zatím v textovém poli píše jen „TODO!“, což znamená, že funkce odpovědi pomocí generativní AI je momentálně ve vývoji. Kromě zmíněné Bard AI by Google u této funkce mohl využít svůj další nástroj generativní AI, jímž je LaMDA (Language Model for Dialogue Applications).

Je nutno podotknout, že po klepnutí na tlačítko s jiskrou se vygenerovaná zpráva automaticky neodešle. Tlačítko vám místo toho umožní vygenerovanou zprávu projít a rozhodnout se, zda je to zpráva, kterou chcete odeslat jako odpověď. 9to5Google upozorňuje, že není jisté, že se výše zmíněná i tato funkce do Gmailu, resp. do Zpráv, nakonec dostane.

Dnes nejčtenější

.