Zavřít reklamu

V poslední době stoupá popularita konverzačních AI, nebo chcete-li chatbotů, což nejnověji dokazuje ChatGPT. Na tuto vlnu nyní naskočil i jeden z globálních lídrů v oblasti umělé inteligence Google, když představil svého chatbota jménem Bard AI.

Google ve svém blogovém příspěvku oznámil, že otevírá předběžný přístup k Bard AI v USA a Velké Británii. Postupně se má rozšířit do dalších zemí a podporovat více jazyků než jen angličtinu. Snad se ho tedy časem dočkáme i u nás.

Bard AI funguje podobně jako zmíněný ChatGPT. Položíte mu dotaz nebo nadhodíte nějaké téma a on vygeneruje odpověď. Google upozorňuje, že v této fázi nemusí dát Bard AI na každou otázku správnou odpověď. Uvedl i příklad, kdy chatbot nabídl nesprávný vědecký název pro druh pokojové rostliny. Google také uvedl, že Bard AI považuje za „doplněk“ ke svému vyhledávači. Chatbotovy odpovědi tak budou obsahovat tlačítko Google it, které uživatele nasměruje na tradiční vyhledávání Google, aby viděli zdroje, ze kterých čerpal.

Google poznamenal, že jeho experimentální AI bude omezena „v počtu výměn v dialogu“. Vyzval také uživatele, aby odpovědi chatbota hodnotili a označili vše, co považují za urážlivé či nebezpečné. Dodal, že jej bude nadále vylepšovat a přidávat do něj další možnosti, včetně kódování, více jazyků a multimodálních zážitků. Klíčová pro jeho zlepšování bude podle něj zpětná vazba uživatelů.

Dnes nejčtenější

.