Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 13. do 17. března obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně se jedná o Galaxy S10, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4 a Galaxy A53 5G.

Na všechny zmíněné telefony začal Samsung vydávat březnový bezpečnostní patch. U řady Galaxy S10 nese aktualizace firmwarovou verzi G97xFXXSGHWC1 a jako první dorazila mimo jiné do Česka, Srbska nebo Bulharska, u Galaxy Z Foldu4 verzi F936BXXS2CWB5 a jako první byla zpřístupněna v Austrálii a některých zemích Jižní Ameriky, u Galaxy Z Flipu4 verzi F721BXXS2CWB5 a jako první „přistála“ mimo jiné v Austrálii, na Novém Zélandu, v Singapuru, Jihoafrické republice, Mexiku, Brazílii, Argentině, Peru, Turecku, Libanonu, Egyptě nebo Saúdské Arábii a u Galaxy A53 5G verzi A536BXXS5CWB6 a jako první dorazila do některých evropských zemí včetně Česka.

Březnová bezpečnostní záplata opravuje celkem 50 vulnerabilit, přičemž 39 z nich opravil v Androidu Google a 11 ve svém softwaru Samsung. Pět z nich bylo označeno jako kritické, 35 jako vysoce nebezpečné. Většina chyb, které opravil korejský gigant, nesla štítek „středně nebezpečné“.

Samsung opravil mimo jiné exploit související s ovladačem DECON (Display and Enhancement Controller), který hackerům umožňoval vytvořit v chybu v přístupu do paměti a který se týkal zařízení používajících čipset Exynos 2100 a běžících na Androidu 11, 12 a 13, vulnerabilitu ve funkci AutoPowerOnOffConfirmDialog, kterou mohli hackeři zneužít k vypnutí zařízení Galaxy na dálku, nesprávnou autentizaci ve funkci SecSettings, jež hackerům umožňovala resetovat aplikaci Nastavení, či chybu v Bluetooth způsobenou nesprávnou kontrolou přístupu, která útočníkům umožňovala posílat soubory bez dovolení.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.