Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S23 má sice hliníkový rám Armor Aluminum a po obou jeho stranách jej kryje sklo Corning Gorilla Glass Victus 2, to ale bohužel neznamená, že je telefon nezničitelný, i když má také odolnost IP68. Pokud se tedy ohlížíte po patřičném krytu, PanzerGlass HardCase může být jasná volba. 

Pravděpodobně první, po čem se budete ohlížet, bude přímo řešení Samsungu. Ten s řadou Galaxy S23 představil mnohé kryty a různá pouzdra, jejich společným jmenovatelem je ale vysoká cena. Právě řešení PanzerGlass poskytne prvotřídní ochranu, k tomu ale nabízí dostupnější cenu.

Čistý a recyklovaný 

PanzerGlass HardCase pro Samsung Galaxy S23 má certifikaci MIL-STD-810H. To je vojenská norma USA, která dává důraz na přizpůsobení environmentálního designu zařízení a testovacích limitů podmínkám, kterým bude zařízení vystaveno po celou dobu jeho životnosti. Logicky je zde tedy přítomna příkladná ochrana – konkrétně proti pádům, nárazům a škrábancům. Kryt je také kompatibilní s bezdrátovým nabíjením, stejně jako telefonu mu nevadí ani voda.

Jde sice o hardcase, i tak je ale kryt poměrně poddajný a manipuluje se s ním velice snadno, navíc neklouže z ruky, jako samotný telefon. Jeho nasazení a sundání se ideálně provádí v prostoru u fotoaparátů, kde je zeslabený. Výřez pro ně je zde jen jeden, ne tedy jako je tomu obvykle u originálního řešení Samsungu, který zde nabízí tři prořezy pro všechny objektivy a LED. Výhodu to má v tom, že pokud používáte ještě ochranné sklo celého prostoru, je celá zadní strana plně kryta.

Clear Edition znamená, že je kryt čirý a plně průhledný, aby nijak neovlivňoval vzhled telefonu. Je vyroben z TPU (termoplastický polyuretan) a polykarbonátu, kdy je jeho celý rámeček z recyklovaných materiálů. V tomto ohledu se myslelo i na balení, které je z papíru a vnitřní sáček, ve kterém je kryt usazen, je plně kompostovatelný.

Kryt obsahuje všechny důležité prostupy, jmenovitě ty pro nabíjecí konektor, mikrofony i reproduktory. Slot pro SIM kartu je ale krytý, takže pro její vyndání nebo vložení musíte kryt z telefonu sejmout. Tlačítka pro určení hlasitost a zapínací tlačítko jsou kryty také, ale na jejich místech najdete výstupy, takže jsou také plně chráněny před poškozením. Tiskou se ale příkladně a bezproblémově. 

Design decentní, ochrana maximální 

Bonusem krytu je ještě to, že na své straně nabízí očko pro poutko. Kryt sice není nezničitelný a časem se na něm mohou ukázat nějaké ty vlásečnice nebo vrypy, je ale pravda, že je to pořád lepší na něm než na telefonu. Výrobce navíc uvádí, že jeho řešení nežloutne, což je neduh zejména levnějších řešení, se kterým pak telefon vypadá doslova odpudivě. Za tímto jevem mimochodem stojí působení lidského potu a UV záření.

Cena 699 Kč je přiměřená kvalitě produktu, kterou si i díky osvědčené značce PanzerGlass můžete být jistí (silikonový kryt Samsungu stojí 999 Kč). Chcete-li tedy odolnou a spíše nenápadnou ochranu, která dá pořád vyniknout designu vašeho nového Galaxy S23, tak z osobního pohledu není příliš nad čím váhat. 

Kryt PanzerGlass HardCase čirý, Samsung Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.