Zavřít reklamu

Tento týden jsme vás informovali, že si někteří uživatelé telefonu Galaxy S23 Ultra stěžují na problémy s připojením zabudovaného dotykového pera S Pen. Samsungu naštěstí trvalo jen několik málo dní, než přišel s opravou. Stačí jen aktualizovat příslušnou aplikaci.

S23 Ultra využívá k přijímání povelů z S Penu bezdrátový standard Bluetooth. To vám umožňuje máváním pera a používáním gest Air Actions ovládat fotoaparát, média apod. Aby se šetřila baterie, toto spojení se ukončí, když je stylus uložen v telefonu. Má se znovu zapnout, když pero z vyhrazeného slotu vytáhnete, nicméně se zdá, že zmíněná chyba snižuje pravděpodobnost, že se tak stane, na „50 na 50“.

I když je možné S Pen stále používat pro běžné funkce stylusu i bez připojení Bluetooth, bylo frustrující, když se vám zobrazilo vyskakovací okno s upozorněním na problém, když jste si chtěli napsat poznámku. Jedním z dočasných řešení bylo zapnout v nastavení možnost Nechat S Pen připojený, která udržuje připojení Bluetooth zapnuté, i když se S Pen uvnitř telefonu nabíjí. I když další vybíjení baterie nemusí znamenat konec světa, stále je to něco, co byste neměli dělat, protože to znamená, že ikona stylusu se bude trvale zobrazovat ve stavovém řádku, což může být pro někoho nepříjemné.

Samsung nyní začal vydávat opravu, která problém s připojením S Penu řeší řádně. Oprava má podobu aktualizace aplikace Air Command v obchodě Galaxy Store. Jestli je dostupná, zkontrolujete takto:

  • Otevřete obchod Galaxy Store.
  • Vlevo dole klepněte na tlačítko Menu.
  • V horní části obrazovky klepněte na tlačítko Aktualizace.

Pokud nevidíte, že je příslušný update k dispozici, buď byl již nainstalován, nebo k vám ještě nedorazil. Jestli jej už máte, můžete snadno zkontrolovat, a to tím, že S Pen několikrát vyjmete a znovu vložíte. Pokud nevidíte žádná oznámení o odpojení, oprava byla aplikována.

Pokud se update v obchodě Galaxy Store nezobrazuje a váš S Pen se stále odpojuje, můžete si aktualizovanou verzi aplikace stáhnout zde.

Dnes nejčtenější

.