Zavřít reklamu

Do představení nástupce aktuálního vlajkového čipu Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2 zbývá ještě hodně času (podle všeho minimálně 8 měsíců), již nyní však o něm unikly první detaily. Jestli se zakládají na pravdě, máme se na co těšit.

Podle známého leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem RGcloudS bude příští vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 3 disponovat jedním vysoce výkonným jádrem, čtyřmi výkonnými jádry a třemi úspornými. Hlavní jádro – Cortex-X4 – má být taktováno na frekvenci 3,7 GHz, což by bylo znatelné zlepšení oproti Snapdragonu 8 Gen 2, jehož primární jádro běží „jen“ na 3,2 GHz, i oproti Snapdragonu 8 Gen 2 for Galaxy, kterýžto čip používá řada Galaxy S23 a jehož hlavní jádro „tiká“ na frekvenci 3,36 GHz.

Otázkou je, jestli příští vlajková řada Samsungu Galaxy S24 bude po vzoru aktuálních „vlajek“ disponovat speciální verzí příštího špičkového Snapdragonu, nebo se spokojí se standardní verzí. Další otázkou je, jestli Galaxy S24 bude Snapdragon 8 Gen 3 používat exkluzivně, nebo Samsung do hry vrátí Exynos. Neoficiální zprávy každopádně naznačují, že půjde o první možnost. V této souvislosti připomeňme, že společnost údajně pracuje na čipu příští generace optimalizovaném pro špičková zařízení Galaxy (který nemusí nést název Exynos), jenž by měl být uveden na scénu v roce 2025.

Dnes nejčtenější

.