Zavřít reklamu

Chytré hodinky Samsungu Galaxy Watch zachránily již několik životů. Nebo přesněji řečeno je zachránily funkce a senzory související se zdravím, jak uvedlo pár uživatelů hodinek Galaxy Watch4 a Watch5 Pro, jejichž příběhy korejský obr vynesl na světlo.

Jeden uživatel Galaxy Watch5 Pro se podělil o to, jak ho funkce EKG jeho hodinek přivedla k návštěvě místní kliniky, kde zjistil, že trpí srdeční arytmií. Srdeční arytmie je porucha srdečního rytmu, která způsobuje nepravidelný srdeční tep a může mít závažné a fatální následky.

Uživatel si hodinky koupil loni v listopadu a funkci měření EKG prý vyzkoušel „čistě ze zvědavosti“. Galaxy Watch5 Pro u něj odhalily symptomy sinusového rytmu a fibrilace síní, což ho přimělo k tomu, aby se s těmito výsledky obrátil na místní kliniku a nemocnici za účelem důkladné prohlídky. Díky tomuto zásahu se nyní se srdeční arytmií léčí. Bere prý léky a v dubnu má podstoupit operaci srdce.

Samsung se podělil i o příběh uživatele Galaxy Watch4, jenž tvrdí, že nebýt jich, nepoznal by závažnost svého problému. Uživatel se svěřil, že si pomocí senzoru Galaxy Watch4 pravidelně kontroloval tepovou frekvenci, přičemž tyto kontroly jej přiměly k vyhledání odborné pomoci. Lékaři mu následně diagnostikovali komorovou tachykardii. Komorová tachykardie je porucha srdečního rytmu způsobená nepravidelnými signály v dolních komorách srdce, následkem čehož se stahují rychleji, než by měly. Může mít vážné komplikace a způsobit infarkt. Senzor tepové frekvence je u řad Galaxy Watch4 a Watch5 dostupný všude, funkce měření EKG je však v současnosti omezena jen na několik trhů. Mezi ně patří Česko i Slovensko.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.